*** شیرینی پنجره ای ***

 

مواد لازم :

آرد             1 پیمانه
تخم مرغ     4 عدد
نشاسته     1پیمانه
گلاب          4  قاشق غذاخوری
روغن          حدود نیم لیتر
وانیل           ¼ قاشق چایخوری

و پودر قند و پودر هل به مقدار لازم

طرز تهیه :
نشاسته را به طور کامل در گلاب حل می‌کنیم.
تخم‌مرغ‌ها را کاملاً می‌زنیم و آنها را به همراه آرد و وانیل و پودر قند و پودر هل ، به مخلوط نشاسته و گلاب اضافه می‌کنیم و مواد را خوب با هم مخلوط می‌کنیم البته احتیاجی به همزن نیست .
یک قابلمه را پر از روغن نموده و روی حرارت می‌گذاریم تا داغ شود. سپس قالب مخصوص نان پنجره‌ای را داخل روغن داغ فرو می‌کنیم و سپس آن را داخل مایه‌ای که حاضر کرده‌ایم می‌زنیم، به طوری که مایه تا لبهٔ قالب برسد، ولی روی قالب را نگیرد. بلافاصله قالبِ آغشته به مایه را درون روغن داغ فرو کرده و تکان می‌دهیم تا شیرینی از قالب جدا شود.
سپس حرارت را کم می‌کنیم تا شیرینی پنجره‌ای خوب برشته و خوش رنگ شود. فقط مراقب باشید نسوزه  ...سپس می‌گذاریم شیرینی خنک شود و روی آن پودرقند می‌ریزیم.              نوش جونتون قلب

/ 15 نظر / 5647 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سکوت

ﺍﻧﻌﮑﺎﺱ ﭼﯿﺰﯼ ﺑﺎﺵ.. ﮐﻪ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﯽ ﺩﺭ ﺩﯾﮕﺮﺍﻥ ﺑﺒﯿﻨﯽ! ﺍﮔﺮ ﻋﺸﻖ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﯽ ﻋﺸﻖ ﺑﻮﺭﺯ... ﺍﮔﺮ ﺻﺪﺍﻗﺖ ﻣﯿﺨﻮاهی ﺭﺍﺳﺘﮕﻮ ﺑﺎﺵ... ﺍﮔﺮ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ ﻣﯿﺨﻮﺍﻫﯽ ﺍﺣﺘﺮﺍﻡ ﺑﮕﺬﺍﺭ... ﺩﻧﯿﺎ ﭼﯿﺰﯼ ﺟﺰ ﭘﮋﻭﺍﮎ ﻧﯿﺴﺖ! یادمان باشد.. زندگی انعکاس رفتار ما است! انعکاس من بر من.. پس حواسمان باشد بهترین باشیم تا بهترین دریافت کنیم!

سحر

نوش جونتون. دست خاله جونتم دردنکنه

mohebe mahdi

خیلی عالی و ترد شدن.نوش جونتون

رنگارنگ

سلام خوبی فاطمه جون بازم پرشین بلاگ قاتی کرده از صبح که اصلا وبلاگم باز نمی شد الانم چند تا از عکس ها مون پریده !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! برای شما هم همین طور بود به امید شادی و سلامتی شما

ریحانه

سلام عزیزم خاتون پنجره و بقیه غذاهات و دیدم خیلد خوب بود واقعا افرین

شورو شیرین

من عاشق این شیرینی پنجره ای هام دست گلت درد نکنه عزیزم

ملاحت

به بهه...دلم خوااستت،مرسيييي[لبخند]

الهام

سلام بر بانوی هنرمند.چه شیرینی پنجره ایهایی. من خیلی دوست دارم .نوش جونتون.[گل]