*** نــــــان پارکـــــــــــــر ***

مواد لازم :

شیر: 1 پیمانه
کره آب شده: 4 قاشق غذاخوری
شکر: 4 قاشق غذاخوری
خمیرمایه: 2 و 2/1 قاشق چایخوری
تخم مرغ: 2 عدد
آرد: 4 و 4/1 پیمانه
نمک: 2/1 قاشق چایخوری
کره برای روی نان ها: 4 قاشق غذاخوری
طرز تهیه

خمیر مایه را در نصف شیر ریخته و 5 دقیقه استراحت دهید، سپس مابقی شیر، شکر و کره را در شیرجوشی ریخته و روی حرارت گذاشته تا شکر حل شود، سپس اجازه دهید مخلوط سرد شود.
تخم مرغ را به مخلوط کره افزوده و هم بزنید
آرد و نمک را در کاسه بزرگی الک کرده، وسط آن را گود کنید و مخلوط کره و خمیرمایه را در آن ریخته و آرام آرام هم زده تا خمیر حاصل شود. خمیر را به مدت 10 دقیقه ورز دهید

زحمت ورز کشیدنش رو همسری عزیز کشیدن این هم تصاویرش چشمک

و در ظرفی که کمی چرب شده گذاشته، روی آن را پوشانده و در جای گرم به مدت یک تا یک و نیم ساعت استراحت دهید تا حجم آن دو برابر شود(استراحت خیلی مهمه)

خمیر را باز کرده و به شکل مورد نظر در آورده و در سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده اید گذاشته، روی آن را پوشانده و نیم ساعت استراحت دهید.
روی خمیرها را کره آب شده زده و در فر از قبل گرم شده با حرارت 200 درجه سانتیگراد یا 425 درجه فارنهایت به مدت 15 تا 20 دقیقه قرار داده تا پخته شوند.

از دستش ندید که فوق العاده است من وسطش مربا و مارمالاد و کاکائو گذاشته بودم عالی بودقلبنوش جان

رسپی از ماه من مامی سایت***

/ 17 نظر / 5685 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الهام

سلام عزیزم. سال نو بر شماو همسر تون مبارک باشه. امیدوارم این همدلی بین شما همیشه ی همیشه دوام داشته باشه و حس خوشبختی تا ابد در دل شما ماندگار باشه.آمین. این نون قطعا خوشمزه است بجز موادش که باعث خوشمزه گی اون می شه این همکاری زیبا و شیرین طعم فوق العاده ای به این نون میده که امیدوارم شیرینی اون رو همیشه توی ذهنتون حس کنید.[گل]

سحر

سلامم فاطمه جونی. سال خوبی داشته باشیییییییییییییییییییییییییی. مثل این نون خوشمزه ت :)

هانیه

به به...چهنونای خوش رنگیییییی معلومه خییییلی خوشمزه اس...برا بچه مدزسه ای ها عالیههههههه مرسییییی

برلیان

دلایل با ارزش بودن زن از نگاه دکتر شریعتی زن اگر پرنده آفریده میشد؛حتمأ طاووس بود اگر حیوان بود؛ حتمأ آهو بود اگر حشره بود ؛ حتمأ پروانه بود اما او انسان آفریده شد تا خواهر و مادر باشد و عشق زن چنان بزرگ است که اشرف موجودات خداست تا حدی که یک گل او را راضی می کند و یک کلمه او را به کشتن میدهد شگفت انگیز است زن در کودکی درهای برکت را به روی پدرش میگشاید در جوانی دین شوهرش را کامل می کند و هنگامیکه مادر می شود (بهشت زیر پای اوست) تقدیم به مقامـ زن روزت مبارک

خانومی

سلام گلم.راستی الان توی لینکاتونو نگاه کردم دیدم هنوز منو با آدرس جدیدم لینک نکردین.قبلا هنرآشپزی خانومی بودم.

میترا

سلام فاطمه جون به به چه نونی دلم خواست نوش جان عزیزم.

رنگارنگ

سلام به فاطمه جون نیستی خانمی بیا دیگه وگرنه باز شایعه درست می کنم . از شوخی گذشته خانم گل امید که هرجا ومشغول هر کاری هستین سالم و موفق و دلارام باشید .

بانو

چقدر عالیییی شدن نونها خوشحال میشم به من هم سر بزنید و اگه موافقید تبادل لینک کنیم

مطبخ خانه ما

سلام خیلی عالی شده نوش جونتون منم با یه شیرینی جدید آپم